سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بارالها ! ... می دانم برترین توشه رهرو به سوی تو، اراده استوار و فروتنی یاری خواهانه است و اینک، قلبم با اراده ای استوار و فروتنی متواضعانه با تو رازگویی می کند . [امام صادق علیه السلام ـ در دعایش هنگام رفتن نزد منصور، خلیفه عبّاسی ـ]
 
پنج شنبه 88 خرداد 7 , ساعت 4:43 عصر

حتما تا به حال با گرایشهاوسلیقه های گوناگون واندیشه های  متفاوت برخوردداشته اید, که هر کدام  به نوعی جذاب بوده وحتی گاهی به آن تمایل پیدا کرده اید.  اما دغدغه ای که حتما شما هم داشته اید این بوده که با این همه اختلاف وگاهی تناقض  کدام یک از این روش ها واندیشه ها حقیقت است وما را به سر منز ل مقصود خواهد رساند . آیا همه راست می گویند؟ اگر اینگونه است تناقض چرا؟ آیا معیاری برای تشخیص صواب از ناصواب وجود دارد؟ آیا راهی هست که  بهترین را انتخاب کنیم؟

یگانه مرجعی که اشتباهی درآن نیست و برنامه زندگی ما ست  برای این مشکل اسای راه حل  ارائه داده است  که با هم آن را ملاحظه می کنیم:

قرآن کریم می فرماید:  باید حرفها راشنید وبهترین را انتخاب کرد(الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه )

س) همه ادعا دارند که بهترین تفکر, تفکر آنهاست وهمه خود را حق میدانند . ملاک بهتربودن چیست ؟

ج)می فرماید( ومن احسن قولا ممن دعا الی الله وعمل صالحا) یعنی ملاک حسن ,خداوند است وبهترین گوینده کسی است که به خدا دعوت کند.

س)خیلی ها منافقانه از خدا میگویند؟

ج) به خدا دعوت کند وخود هم اهل عمل کردن به دستورات خدا باشد(دعا الی الله وعمل صالحا)

پس بهترین اندیشمند کسی است که به خدا بخواندواهل عمل باشد واین سر مشق است درهمه کارها ازجمله انتخابات به یاری او...

وآخرین نکته این که کسی که درراه خداقرار گرفت خدا هادی او خواهدبود    (والذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا


پنج شنبه 88 اردیبهشت 31 , ساعت 10:53 عصر

الحمد لله بانوان در حکومت اسلامی توانستند در سطح وسیعی صاحب تحصیلات عالیه شوند ودیگراز آن حالت قدیم که در کنج پستو ها استعدادهایشان دفن می شد ودر جهل ونادانی وبی خبری  می زیستند وخاموش می مردند، خارج شدند .امروز اکثر صندلی های مراکز آموزش عالی را با نوان در اختیار گرفته اند ودر پیشرفت کشور سهم بسزایی دارند اما آیا این آخر راه است وهمه چیز به پایان رسیده وزن به سرحد کمال رسیده چون دیگر می تواند برای خودش کار کند و مستقل باشد ؟یا نه این سکه نیمه دیگری هم دارد واژدهایی زیر این جواهرات چشم نواز خفته است ؟

اگر کمی به وضعیت دیروز وامروز جهان ،وامروز کشورمان نگاه کنیم با واقعیت تلخی روبرو می شویم وآن بردگی نوینی است که به این قشر مظلوم اجتماع تحمیل می شود که بعضی آرزوی گذشته را کنند .اگر سری به کارخانه ها بزنیم می بینیم که متاسفانه کشور ما کورکورانه راهی را می رود که صد وچند سال پیش اروپائیان رفتند وامروز چوبش را می خورند وآن گماردن زنان  است در مشاغلی  که هیچ تناسبی با روحیه آنان ندارد.کدام عقل سلیمی حکم می کند که زن برای دو ریال سود بیشتر یک  صاحب فروشگاه، باید تن خود ووقار خود را بفروشد!!؟؟اگر کمی بیاندیشیم خواهیم یافت، بعضی رشته ها فقط مخصوص آقایان است اما پسران محصل ما با دختران جایگزین می شوند وبالعکس، مثلا رشته مامایی چه تناسبی با مردان دارد یا رشته های معماری وساختمان چه تناسبی با زنان!!؟؟

  واقعیت این است که جامعه ما تحت تاثیربعضی فیلم سازانی که از فکر وفرهنگ بویی نبرده اند اما (به خاطر ابزار قوی  وپر مخاطبی که در اختیار دارند یعنی فیلمها) مرجع فکری توده بسیاری از مردم شده اند!! مردمی که از خود استقلال فکری ندارند وزود تحت تاثیر احساسات قرار میگیرند وبه اصطلاح جو گیر می شوند .امروز مردان ما زنان ودخترانشان را به کارخانه ها وفروشگاه ها می فرستند ویا رضایت می دهند که دختران وهمسرانشان در شرکت های خصوصی ودوکتی ،بانکها وادارات  به اصطلاح شاغل باشند وچشمان هرزه وغیر هرزه را به خود مشغول کنند وصدایشان هم در نمی آید اما امان از این که کسی به آنها اعتراض کند، تازه به یاد غیرت می افتند!!!

جای شک نیست که بخش آموزش ودرمان ما برای بانوان ،متخصص بانو می خواهد ، شکی نیست که ما پلیس زن نیاز داریم  وتاکسی بانوان از ضروریات زندگی شهری  است . اما ای کاش مردم ما ضرورت ها را تشخیص می دادند ومتناسب با نیاز جامعه وبا در نظر گرفتن فرهنگ بومی کشور اجازه حضور نوامیسشان را در در جامعه  می دادند ودر این باره با افراد دلسوز مشورت می کرند .ای کاش مسئولین ما مراجع فرهنگی را سازماندهی می کردند وسیاست گذاران ما مرزهای حضور بانوان را از مردان مشخص می کردند .. ای کاش ظرفیت دانشگاه های ما متناسب با نیاز ها پر می شد ...،ای کاش امکانات از دست عناصر نا اهل خارج می شد وبه اهلش سپرده می شد... آنوقت همه شاهد بودند که چقدر  مشکل اشتغال در کشور حل می شد. زیرا دیگر پسر جوان ما که بار تشکیل خانواده بر دوش اوست، مجبور نبود بیکار بگردد اما خواهر او فرصت شغلی اش را در کارخانه وبانک واین موسسه وان شرکت پر کرده باشد ...آنوقت همه می دیدند امنیت اجتماعی واخلاقی چقدر بیشتر حکمفرما می شد وچقدر سن ازدواج پائین می آمد.. آنوقت دیگر هراس سست شدن بنیان خانواده نداشتیم ونسل بعدی ما در کانون گرم خانواده ،در کانون مهر وعاطفه پرورش می یافت هم ،آینده پدر ومادر او روشن بود ودیگر ترسی از خانه سالمندان نداشتند وهم آینده سازان کشور ما افراد لایق تری می شدند ..

به امید اجرا شدن بیش از پیش اسلام ناب محمدی  وآمادگی برای حضور انسان کامل


دوشنبه 88 اردیبهشت 28 , ساعت 6:50 عصر

[تصویر: 9_8802271225_L600.jpg]

 

آنچه را می دانید زیر پا نگذارید ،این تمام عرفان است.

آیت الله بهجت

 


دوشنبه 88 اردیبهشت 28 , ساعت 6:40 عصر

ازتباط روزانه با امام زمان

سلام روزانه به امام زمان وائمه منتسب به هر روز پس از نماز صبح (1دقیقه )

خواندن ایه الکرسی پس از هر نماز ودعای سلامتی حضرت در قنوت نماز ها(3دقیقه)

خواندن دعای عهد ودادن صدقه هر روز جهت سلامتی ان حضرت (4دقیقه)

دعای زیاد برای تعجیل در ظهور آن حضرت (1دقیقه )

خواندن روزانه حداقل 10 ایه قرآن وفرستادن حداقل 10 صلوات به همراه وعجل فرجهم (3دقیقه)

کل زمان (12دقیقه)

خواندن  نمازها در اول وقت ، دائم الوضو بودن وخواندن نمازهای امام زمان

انجام اعمال مستحبی وهدیه ثواب انها خدمت ان حضرت

توجه به عرضه شدن روزانه نامه اعمال خدمت ان حضرت وپرهیز از معاصی

اللهم عجل لولیک الفرج

هدیه به روح ملکوتی آیت الله بهجت فا تحه مع الصلوات


چهارشنبه 88 اردیبهشت 23 , ساعت 11:1 عصر

بأی ذنب عزل

آشیخ حسین غضنفر عزل شد می دانیدچرا؟

اولا بسیار فعال بود واز کار وزندگی اش برای آبادی زده بود وثانیا نسبت به بیت المال بسیار حساس بود.ایا اینها گناه کوچکی است ؟!

لذا از همه کسانی که در برکناری ایشان همکاری کردند وزحمت کشیدند تشکر می کنیم .

از همه ریش سفیدها ،سبیل سفید ها ،بی ریش و با ریش،سه تیغ کرده وآنکاردی که از جای جای آبادی در جلسات مقدماتی عزل ایشان شرکت کردند وخوردند وخورانیدند ودادند بی منت تشکر می کنیم.

از مسئولینی که شجاعانه بر خلاف شعارها وعملکرد دولت نهم عمل کردند و با حذف عناصر خدمتگذار اصول دولت نهم را زیر پا نهادند تشکر می کنیم.

وازهمه کسانی که در این چند ماه با سکوت خود عزیزان ما را در دهیاری وغیره یاری کردند تا این زحمات نتیجه دهد تشکر می کنیم.

 به نیابت از خاندان خدایی موسوی ثقفی وغیره.

 


   1   2   3      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ